SANY coraz silniejsze w Europie

Obecność Grupy SANY w Europie jest coraz mocniejsza i po działaniach spółki, wyraźnie widać, że rynek Europejski jest dla #SANY niezwykle istotny. Po uruchomieniu w ostatnich latach fabryk i magazynów części na starym kontynencie, Spółka SANY Heavy Industry wyraziła zamiar zostania pierwszą chińską firmą, która notuje swoje akcje w Szwajcarii.

W oświadczeniu czytamy: „Aby poszerzyć kanały finansowania rozwoju naszej międzynarodowej działalności i jeszcze bardziej wzmocnić wpływ naszej globalnej marki [w Europie], decydujemy się na notowanie na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych za pośrednictwem globalnych kwitów depozytowych (GDR).”

Firma SANY, będąca wśród liderów sprzedaży maszyn budowlanych będzie emitować globalne kwity depozytowe za pośrednictwem połączenia między Giełdą Papierów Wartościowych w Szanghaju a Giełdą Papierów Wartościowych w Londynie i notować je na głównej giełdzie szwajcarskiej, SIX Swiss Exchange. Po umieszczeniu na giełdzie zebrane środki zostaną wykorzystane przede wszystkim w działalności zagranicznej firmy jako bodziec dla jej postępu w rozwoju międzynarodowym.

Jak twierdzi firma, to posunięcie przyczynia się do poprawy rentowności i wszechstronnej konkurencyjności na globalnym rynku, co jest zgodne z długoterminową strategią rozwoju firmy. Ponadto działanie to służy jako optymalizator struktury własności, przejrzystości zarządzania i poziomu standardów firmy SANY, kładąc solidny fundament pod dalszy rozwój wysokiej jakości.