SANY SW305 – Ładowarka kołowa

Home MASZYNY BUDOWLANE » Ładowarki kołowe SANY » SANY SW305 – Ładowarka kołowa

SW305

Potężna

i wszechstronna

SZYBKA. PRECYZYJNA. POTĘŻNA.

TYPSILNIKMOCPojemność łyżkiMasa operacyjna
Ładowarka kołowaDeutz TCD 6.1 L6129 kW / 2 200 rpm2,3 m314 500 kg

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

+ Szczególnie mocna ładowarka kołowa
+ Przestronna kabina z certyfikatem ROPS/FOPS
+ Hydraulicznie napędzany wentylator rewersyjny

Optymalna konstrukcja – przenoszenie ciężkich ładunków wymaga solidnego fundamentu. Wytrzymała i solidna konstrukcja SW305 gwarantuje, że maszyna poradzi sobie w najbardziej wymagających warunkach pracy.

Wyznaczanie standardów trwałości – wytrzymała konstrukcja ramy została stworzona z myślą o maksymalnej trwałości. Dzięki solidnemu wykonaniu, maszyna jest przystosowana do wielogodzinnej pracy. Dodatkowo, wielkogabarytowe łożysko przegubowe zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić długą żywotność. Jej bardzo wytrzymałe łożysko stożkowe pozwala na wytrzymanie największych obciążeń.

Liczy się rozmiar – wielkogabarytowy przegub z zamontowanym łożyskiem stożkowym o wysokiej wytrzymałości jest przeznaczony do największych obciążeń.

Zaprojektowana z myślą o operatorach – amortyzowany pneumatycznie fotel Grammer z wysokim oparciem i wieloma indywidualnymi opcjami regulacji zapewnia doskonały komfort siedzenia.

Przystosowana do zapewnienia komfortu – operatorzy mają możliwość zautomatyzowania wielu rutynowych procesów, oszczędzając czas, jednocześnie zwiększając precyzję i produktywność. Przykładowo, automatyczne zresetowanie łyżki przemieszcza ją z powrotem do pozycji ładowania. Codzienną pracę ułatwiają również funkcje automatycznego załadunku i przyspieszonej procedury załadunku. Istnieje również opcja indywidualnej regulacji prędkości układu hydraulicznego ładowania, co pozwala operatorom dostosować prędkość podnoszenia, napełniania i opróżniania.

Dobra widoczność – system kamer 360° z alarmem cofania sprawia, że maszyna jest wygodna, a przede wszystkim bezpieczna w obsłudze, zapewniając nieograniczony widok dookoła.

Dobre oświetlenie, które zapewnia dobrą widoczność, jest kluczowe, zwłaszcza gdy pracuje się późno lub w ciemnych budynkach. Cztery reflektory LED dostarczają odpowiedniego oświetlenia na miejscu pracy. Ich zaletą jest niski koszt utrzymania, oszczędne zużycie energii oraz funkcja „wychodzenia z domu”. Ponadto, cztery kamery rozmieszczone wokół zapewniają panoramiczny obraz 360° z maksymalną widocznością, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Obraz jest wyświetlany w wysokiej rozdzielczości na monitorze w kabinie operatora.

Jakość jest tym, co napędza nas do przodu – nasza ładowarka kołowa została wyposażona w najnowocześniejszy, sześciocylindrowy silnik wysokoprężny Common Rail firmy Deutz, który zapewnia moc 129 kW i maksymalny moment obrotowy 880 Nm przy 2200 obr./min.

Perfekcyjne wyposażenie w najdrobniejszych szczegółach – firma SANY używa wyłącznie sprawdzonych i przetestowanych komponentów od markowych producentów:

 1. Główna pompa hydrauliczna Rexroth z czujnikiem obciążenia, wraz z pompą hydrauliczną do kierowania i ładowania, oraz trzecim obwodem sterowania w standardzie.
 2. Automatyczna przekładnia Powershift firmy ZF Ergopower, zapewniająca maksymalną łatwość zmiany biegów w trybie automatycznym lub ręcznym.
 3. Niewymagające konserwacji, wytrzymałe osie firmy ZF z wielotarczowymi hamulcami pracującymi w oleju i załączanym samoblokującym mechanizmem różnicowym na przedniej osi.
 4. Kinematyka Z, która zapewnia pełną moc dokładnie tam, gdzie jest potrzebna — na łyżce. To umożliwia duże siły zrywające, a także szybki załadunek i opróżnianie.

Wydajny system Load-Sensing firmy Rexroth z hydrauliczną pompą kierowania i ładowania jest standardowo wyposażony w trzeci obwód sterowania, który jest obsługiwany za pomocą pojedynczej dźwigni z suwakami. Można to wykorzystać na przykład do bezpośredniego podłączenia i obsługi szybkozłącza hydraulicznego. Praktyczna pozycja pływająca umożliwia dodatkowe zastosowania i wydajniejszą pracę, na przykład przy wyrównywaniu powierzchni lub obsłudze zamiatarek. Dodatkowo, zawory bezpieczeństwa zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, zapobiegając opuszczeniu sprzętu podnoszącego pod obciążeniem.

Krótsze czasy cykli – dzięki wydajnemu układowi hydraulicznemu z czujnikiem obciążenia możliwa jest optymalna reakcja osprzętu, co skutkuje poprawą prędkości podnoszenia i opuszczania mechanizmu podnoszącego.

Imponująca wydajność – prędkość łopatek wentylatora jest regulowana w zależności od temperatury, co przyczynia się do zmniejszenia emisji hałasu oraz zużycia paliwa. Aby zapobiec zapychaniu się chłodnicy w ekstremalnych warunkach pracy i umożliwić jej niezawodne działanie, automatyczne czyszczenie odbywa się za pomocą odwracalnych łopatek wentylatora. Dzięki możliwości ustawienia cyklicznego działania odwrotnego proces czyszczenia chłodnicy może być odpowiednio dostosowany do warunków zewnętrznych.

Skuteczny system tłumienia drgań zapewnia szybszą jazdę i zmniejsza straty materiału. Ten system minimalizuje ruchy pochylające maszyny, co prowadzi do zwiększenia produktywności.

STANDARDOWE WYPOSAŻENIE

GOTOWY NA KAŻDE WYZWANIE

Dzięki bogatemu wyposażeniu standardowemu SY155U jest idealnym partnerem w codziennych wyzwaniach na placu budowy. Dostępne jest również opcjonalne wyposażenie dodatkowe i urządzenia mocujące, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego elastyczność.

KOMFORT OBSŁUGI / KABINA

› Mechanicznie amortyzowany fotel z regulowanymi podłokietnikami
› Podgrzewany fotel z amortyzacją pneumatyczną i regulowanymi podłokietnikami**
› System automatycznej klimatyzacji*
› Otwierane prawe okno boczne
› Regulowana kolumna kierownicy
› Gniazdo 12 V
> Światło do czytania
› 7-calowy ekran dotykowy
› 2 zewnętrzne i 1 wewnętrzne lusterko wsteczne
› System kamer panoramicznych
› Radio z portem USB
› Uchwyt na napoje
› Kieszeń na dokumenty
> Osłona przeciwsłoneczna
› Gumowa mata podłogowa
› Certyfikat ROPS/FOPS

* Klimatyzator zawiera fluorowane gazy cieplarniane: Rodzaj czynnika chłodniczego: HFC-134a, Współczynnik ocieplenia globalnego: 1 430, Ilość: 0,85 kg, CO2e: 1,22 t
** Opcja specjalna

WYDAJNOŚĆ JAZDY

› Cyklonowy filtr powietrza
› Podgrzewanie powietrza
› Filtr wstępny paliwa z separacją wody
› Rewersyjny wentylator chłodzący zależny od temperatury

SPRZĘT ROBOCZY

› Regulacja przepływu dla szybkozłącza
› Lemiesz
› Osłona siłownika
› Zawory bezpieczeństwa na siłownikach oraz system ostrzegania o przeciążeniu

SYSTEM ELEKTRYCZNY

› Reflektor ze światłem drogowym i mijania
› 2 światła robocze na dachu kabiny
› Alarm cofania i obrotowe światło ostrzegawcze
› Główny wyłącznik akumulatora
› Wycieraczka szyby przedniej i tylnej
› Zabezpieczenie rozruchu silnika przy włączonym biegu
› Kodowana ochrona rozruchu

SYSTEM HYDRAULICZNY

› System wykrywania obciążenia ze zmienną mocą pompy
› Elektrohydrauliczne sterowanie jedną dźwignią (FNR + KD + trzeci obwód sterowania na rolce)
› Przygotowanie przewodu szybkozłącza hydraulicznego wraz z przewodami i uruchomieniem
› Automatyczne pozycjonowanie łyżki
› System tłumienia drgań
› Wziernik do sprawdzania poziomu oleju

SILNIK

› Automatyczne sterowane obrotami
› Filtr paliwa
› Separator wody
› DPF

UKŁAD HAMULCOWY

› Dwuobwodowy układ hamulcowy
› Dwa pedały hamulca
› Elektrohydrauliczny hamulec postojowy

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

WYDAJNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ

Nowa ładowarka kołowa SANY SW305 przenosi produktywność na wyższy poziom. Dzięki mocnemu silnikowi wysokoprężnemu Deutz Common Rail oraz solidnej, wytrzymałej konstrukcji ramy, jest to idealny wybór wszędzie tam, gdzie wymagana jest moc i niezawodność. Jej charakterystycznymi cechami są duże siły zrywające oraz znaczne obciążenia destabilizujące. Co więcej, dzięki wielu opcjom osprzętu, ta potężna maszyna staje się wielofunkcyjnym urządzeniem, które doskonale radzi sobie z szerokim zakresem zadań związanych z ładowarką kołową.

 • WYMIARY

  Ciężar roboczy 14 500 kg
  Całkowita długość 7 518 mm
  Całkowita szerokość 2 545 mm
  Całkowita wysokość 3 405 mm
  Rozstaw osi 3 000 mm

 • SILNIK

  Model Deutz TCD 6.1 L6
  Moc znamionowa ISO/TR 14396 129 kW / 2 200 ob./min

 • SYSTEM OSI

  Kąt oscylacji 24°

 • SYSTEM JAZDY

  Maks. prędkość jazdy (niski bieg) 7 km/h
  Maks. prędkość jazdy (wysoki bieg) 41 km/h

 • STEROWANIE

  Całkowity kąt skrętu 40°
  Zewnętrzny promień skrętu opon 5 382 mm

 • SYSTEM HYDRAULICZNY

  Maksymalny przepływ oleju 220 l/min